Szivátvány Tagóvoda

„A jó óvoda az, ahol nyugalom van, de nem csend és fegyelem.
A jó óvoda az, ahol legfőbb érték minden gyermek kíváncsisága, kezdeményezése, de főleg játéka, mint a nem tudatos tanulás folyamata.
A jó óvoda az, ahol a ráfigyelés, az odafigyelés a gyermeknek lehetőség, a felnőttnek kötelesség.
A jó óvoda természetes emberi kapcsolatokat ajánl.”
  ( Hűvös Éva )

Sóstófalva Észak-Magyarországon található zsáktelepülés. Apró falvacska a Harangod dombvidékén fekszik. A község lélekszáma 300 fő körül mozog.
A település óvodája 1988. szeptemberében nyitotta meg kapuit a gyermekek előtt.
2002-ben egy új épület komplexumban kapott helyet a mostani óvoda.
2008 őszétől pedig a Gesztelyi „Gyermekálom” Napközi-Otthonos Óvoda Szivárvány Tagóvodájaként működik, egy vegyes csoporttal.
Intézményünkben az inkluzív, befogadó pedagógiai szemlélet és gyakorlat érvényesül. Fontosnak tartjuk az értékek sokszínűségét, melyet a nevelési programunk is tükröz.

Szivárvány Tagóvodánk célkitűzéseit a szivárvány alapszíneivel azonosítottuk:
Piros: - egészséges életmód, egészségmegőrzés
Narancs: - esélyegyenlőség, hátrány csökkentés
Sárga: - Szabad játék
Zöld: - Tevékenységekben megvalósuló tanulás
Kék: - Környezetvédelem, környezettudatos magatartás
Lila: - Közösségi élet-
 Ibolya: - Hagyományápolás

Óvodánkba szakképzett óvodapedagógusok foglalkoznak a gyermekekkel, akik készek a folyamatos pedagógiai innovációk befogadására.
Településünk kulturális életében meghatározó szerepet töltünk be. A közösen szervezett rendezvényeket az óvodás gyermekek műsora teszi színesebbé.
Fontosnak tartjuk a családokkal, szülőkkel történő minél szorosabb kapcsolat kialakítását, a folyamatos együttműködést, hogy megismerjük egymás értékeit nevelési elveit.