Pillangó csoport

Óvónők: Hornyák Fanni (Fanni néni)
Dajka:     Farkas Judit (Jutka néni)
Pedagógiai Asszisztens: Kovácsné Gazsek Rita (Rita néni)

Szivárvány Óvodánk egy osztatlan óvodai csoporttal működik. Nevünket a szivárvány, és a pillangó sokszínűségéről kaptuk. Így minden kis egyéniséget elfogadunk, de figyelembe vesszük sajátosságaikat, biztosítva a harmóniát az óvodai csoport életében. Rugalmas napirendünket úgy alakítjuk, hogy igazodjanak a differenciált tevékenységekhez, és a gyermekek egyéni szükségleteihez, szem előtt tartva a szabad játék szerepét. Óvodai életünk megszervezésében sok a közös élmény, közös tevékenység, melyek erősítik a gyermekek érzelmi, erkölcsi tulajdonságait, mint az empátia, segítőkészség, figyelmesség, kitartás, a közösségben végzett munka öröme, szeretetteljesség, és a másság elfogadása. Ezáltal az óvodai életet kívánjuk színesebbé tenni, gyermekeink iskolai alkalmasságát megalapozni. Csoportunk tárgyi felszereltsége megfelelő. Többféle mozgásos tevékenységhez való eszközökkel, képességfejlesztő játékokkal bővült óvodánk játék eszköztára az elmúlt időszakban. Nagymozgásuk fejlesztésére hatalmas füves udvar szolgál, melyet kinti játékeszközökkel lehetőségeinkhez mérten folyamatosan színesítünk.

Márton nap, szülinap

Mikulás